Od czego zacząć naukę programowania?

Czytając przedstawione tu moje subiektywne doświadczenia i sugestie, staraj się być elastycznym, jeśli będziesz chciał lub chciała wdrożyć je u siebie. Jednak uważam, że przynajmniej większość, powinna się sprawdzić też u Ciebie.

Ok, a więc zaczynajmy! Zapewne jesteś jeszcze młody
(słowo klucz) – każdy kiedyś był 😉 Możesz teraz chodzić do szkoły podstawowej albo do technikum (lub liceum) albo zaczynać studia techniczne np. Informatykę. Zapewne komputerami, internetem i programowaniem interesujesz się od małego lub przynajmniej od dość długiego czasu.

Z racji tego, że internet jest wszechobecny, nie ma przed nim dzisiaj ucieczki chyba, że w górach na szlaku do Orlej Perci 😛 pomyślałeś sobie, że chcesz zostać programistą. Innym powodem dla którego mógłbyś tego chcieć jest fakt, że zazwyczaj większość z nich nieźle zarabia!

I tutaj zaczynają się schody: Ale od czego zacząć naukę programowania?, Jaki język wybrać na początek?, Jak zdobyć doświadczenie? itp. Odpowiedź na pytanie numer jeden jest prosta: Od podstaw!

A więc moim zdaniem, na początku najważniejszy nie jest wybór języka programowania (chociaż nie do końca), ale zrozumienie podstaw jednego wybranego języka. Co istotne, lepiej żeby to był szeroko używany język niż jakiś relikt PRL’u. Jeśli nie znasz zbyt wielu języków albo żadnego, to tymi którymi możesz się zainteresować na początek są: Java, C/C++, C# lub PHP7 jeśli myślisz o zajmowaniu się w przyszłości developmentem aplikacji webowych.

Co to znaczy „poznać dobrze podstawy wybranego języka„?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *